سالهای سال بود که هیوندای اصرار داشت که قصد ندارد سری Genesis را به یک برند جداگانه تبدیل کند. اما همانطور که خودروساز کره ای این داستان را به ما می گوید، سدان جنسیس آنقدر محبوب بود  تا بتواند به عنوان نام تجاری جداگانه انتخاب شود.

در حال حاضر برند لوکس هیوندای تنها دو خودرو را به فروش می رساند: خودرو اندازه متوسط G80 و اندازه کامل G90. به زودی، مدل سوم کوچکی نیز به این جمع اضافه خواهد شد و تا سال ۲۰۲۰ نیز، دو SUV دیگر در راه است. اما در حال حاضر گمانه زنی ها نشان می دهند یک SUV سوم نیز به جمع شاسی بلندها اضافه گردد.

گزارش های خودرویی نشان می دهند این خودرو در سال ۲۰۲۱ در قالب شاسی بلندی کامپکت تولید شود. منفرد فیتز جرالد، یکی از مسئولین این برند کره ای در این باره صحبت هایی کرد و گفت : که در حالی که بسیاری از مردم هنوز نمی دانند که جنسیس، یک برند مستقلی شده است، او معتقد است ورود به بخش های بیشتر به تغییر این ذهنیت کمک خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: “هنوز بسیاری از نقاط سفید در نقشه وجود دارد.” “شما برای به دست آوردن جایگاه خود، باید وسعت نام تجاری خود را ارتقا دهید.”

در حال حاضر، دو SUV که قرار است تا سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شوند، GV80 و GV70 است. انتظار می رود مدل سوم از شاسی بلند مفهومی که یک SUV بزرگ لوکس بوده و در اوایل سال جاری در نیویورک عرضه شده بود، الهام گرفته و کوچکتر از آن باشد. جنسیس پیدایش اندازه وسیله نقلیه سوم را تایید نکرده است، با توجه به محبوبیت شاسی بلندهای جمع و جور، این امر شاید عامل پیدایش این کلاس در سبد جنسیس باشد تا این برند تازه تاسیس هیوندای شکاف در محصولاتش را پر کند.

گرچه اولویت نخست برند جنسیس توسعه خودروی اسپرت و کامپکت آینده خود با نام  G70 است با این حال به نظر می رسد در سال جاری شاهد رونمایی آن نخواهیم بود.

منبع : Motortrend.com

مطالب مرتبط :

توسعه شاسی بلند ها و کوپه ها اولویت جنسیس