کیا اپتیما فیس لیفت در کره جنوبی معرفی شد

کیا اپتیما فیس لیفت در وطنش کره جنوبی به عنوان فیس لیفت نسل فعلی معرفی شد. اپتیما هنوز در بخش  رقابتی سدان متوسط ​​یک تازه وارد به حساب میاید، اما با توجه به اینکه  چرخه عمر محصولات کیا کوتاه تر و کوتاه تر می شود، این کمپانی در حال حاضر یک نسخه تازه نفس در قالب فیس لیفت را برای بازار داخلی آماده کرده است. این خودرو که در کره جنوبی با نام K5 شناخته می شود به تازگی در وطنش رونمایی شد و بسیاری بر این باورند که نسخه بین المللی، مخصوص آمریکای شمالی یا نسخه اروپایی آن نیز، به زودی با اعمال تغییرات اندکی عرضه خواهد گردید.

کیا اپتیما فیس لیفت در کره جنوبی معرفی شد

طراحی بیرونی

در حالی که در نگاه اول ممکن است به نظر برسد کیا تغییرات زیادی را در این مدل اعمال ننموده، اما اگر بخواهیم نگاه دقیق تری به آن بیندازیم متوجه چندین تغییر عمده در بدنه این مدل خواهیم شد. به عنوان مثال در جلو پنجره مشبک موسوم به بینی ببر، شیارهای عمودی جای پره های ذوزنقه ای نسخه قدیمی را گرفته است، که به همراه چراغ های اصلی تقریبا به روز رسانی شده و چراغ های روشنایی روز (Daylight) بسط یافته که تا حواشی پنجره مشبک ادامه دارند، هارمونی بی نظیری را ایجاد نموده است. خوشه های نورانی مدور نسخه قدیمی K5 در نسخه فیس لیفت جدید، با سطوح زاویه دار، جایگزین شده اند.

کیا اپتیما فیس لیفت در کره جنوبی معرفی شدکیا اپتیما فیس لیفت در کره جنوبی معرفی شد

در k5 یا همان اپتیما جدید، از به کارگیری چراغ های LED پایین تر با نور پردازی سه نقطه ای،  به منظور ایجاد یک نوار نورانی افقی ممتد اجتناب شده و بخش های اطراف نیز به روز شده اند.  علاوه بر این، کیا در مدل جدید خود، مجموعه جدیدی از چرخ های  آلیاژی را طراحی کرده و دیفیوزر نمادینی را در قسمت پشت خودرو برای K5 به کار گرفته است. علاوه بر این در قسمت عقبی، چراغهای پشت نیز به صورت گرافیکی به روز شده اند.

کیا اپتیما فیس لیفت در کره جنوبی معرفی شدکیا اپتیما فیس لیفت در کره جنوبی معرفی شد

 

کابین خودرو

در مورد کابین داخلی کیا اپتیما فیس لیفت چیز زیادی نمی توان گفت مگر اینکه طراحی فرمان اندکی متفاوت گشته و آپشن های جدید تری به کار گرفته شده اند. LED های نصب شده در درب که لوگوی “K5” را همراه با اپتیما نشان می دهند جلوه فانتزی تری به نمای داخلی آن بخشیده اند.

کیا اپتیما فیس لیفت در کره جنوبی معرفی شد

 

علاوه بر این، حلقه فلزی اطراف دکمه استارت / استاپ، باعث می شود احساس خوبی نسبت به فضای کابین اپتیما پیدا کنید. از لحاظ فناوری نیز می توان گفت که این کمپاانی از آخرین و بزرگترین سیستم سرگرمی خود در این خودرو استفاده نموده است.

پیشرانه های اپتیما جدید

نسخه جدید K5 کمپانی کیا با چهار موتور ارائه می شود: یک موتور بنزینی 1.6 لیتری با موتور توربوشارژی که توان 180 اسب بخار و گشتاور 195 پوند فوت (265 نیوتن متر) را تولید می کند، یک موتور 1.7 لیتری توربو دیزل با توان 141 اسب بخار و گشتاور 251 پوند فوت (340 نیوتن متر)، یک موتور 2.0 لیتری تنفس طبیعی با توان 163 اسب بخار و گشتاور 145 پوند فوت (196 نیوتن متر) و یک موتور بنزینی LPG 2.0 لیتری با توان 151 اسب بخار و گشتاور 143 پوند فوت (194 نیوتن متر).

کیا اپتیما فیس لیفت در کره جنوبی معرفی شد
متعاقبا مدل های اروپایی و ایالات متحده برای اولین بار در سال 2018 به بازار معرفی و عرضه خواهند شد.

منبع : Motor1.com

ترجمه : سهیلا دوست پژوه

از شما دعوت می شود تیزر رسمی معرفی کیا اپتیما (K5) جدید را مشاهده نمایید.

مطالب مرتبط :