پژو  ۳۰۰۸- شاسی بلند دیگری از پژو در راه ایران

به تازگی خبرهایی از ورود خودروی جدید پژو که از نوع شاسی بلند بوده و با نام ۳۰۰۸ در بازارهای جهانی عرضه می شود به گوش می رسد.

در چند ماه اخیر خودروی ۵۰۸ کمپانی پژو توسط شرکت ایران خودرو به صورت وارداتی به ایران عرضه شد و این بار قصد واردات مدلی دیگری را نیز از شریک راهبردی خود یعنی پژو دارد.

پژو ۳۰۰۸ قرار است به صورت CBU وارد کشور شود و ایران خودرو فعلا برنامه ای برای داخلی سازی و تولید آن در کشور ندارد. طبق گمانه زنی ها عرضه آن تا پایان امسال آغاز می گردد.

پژو ۳۰۰۸

خودروی پژو ۳۰۰۸ شاسی بلند و به عبارتی دیگر کراس اووری در رده C بازار است که در داخل کشورمان رقبای نسبتا زیادی را مقابل خود می بیند. از رقبای این مدل فرانسوی در کلاس خود می توان به هیوندای توسان، کیا اسپورتیج، تویوتا RAV4 و هوندا CR-V  اشاره کرد.

۳۰۰۸ با طیفی از انواع مختلف پیشرانه های بنزینی و دیزلی و همچنین امکانات رفاهی متنوع به مشتریان اروپایی عرضه می گردد که باید دید ایران خودرو چه نوع مدل با چه نوع پیشرانه و آپشن هایی آن را وارد کشورمان می کند.

پژو

ناگفته نماند این خودرو در بازارهای بین المللی بسته به سطح تجهیزات و نوع موتور انتخابی بین ۳۷ هزار دلار تا حدود ۵۰ هزار دلار  قیمت گذاری شده است. با این قیمت احتمالا در کشورمان باید با رقبایی در یک کلاس بالاتر مبارزه نماید. رقبایی مثل سانتافه، سورنتو، اوت لندر و نیسان ایکس تریل.

مطالب مرتبط :

گالری تصاویر پژو ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۷

آغاز تولید پژو ۳۰۱ تا پایان سال جاری