از مدل Y ، شاسی بلند آینده تسلا بیشتر بدانید

در سال 2019، کمپانی Tesla شاهد مدل چهارم در کنار مدل S ، مدل X و مدل 3 خواهد بود. پیش از این گفته شده بود این مدل توسط یک پلت فرم خودروی جدید و آلومینیومی پایه گذاری می شود، اما مدل Y در واقع بر اساس مدل ۳ ساخته خواهد شد.

در داخل EV تسلا، مدل Y دارای معماری خواهد بود تا حدودی تکامل یافته و دارای نوع سیم کشی متفاوت از اتومبیل های امروز است.” این تصمیم به نظر می رسد به عنوان تعجب نیست، چرا که در راستای سرعت مسیر تولید و صرفه جویی در هزینه های زیادی است. با توجه به اینکه چقدر تسلا در حال توسعه است، Elon Musk نمی تواند هیئت مدیره را متقاعد کند تا پول بیشتری را بابت یک پلت فرم جدید هزینه کند.

انتظار می رود که خودروی مدل Y sport در ابتدای ماه ژوئن با استفاده از یک مطالعه طراحی بدون آینه، از مدل 3 سدان آغاز شود. با در نظر گرفتن ۴۵۵،۰۰۰ سفارش در مدل ۳ که در حال حاضر وجود دارد، مدل Y دارای قابلیت های بزرگی برای جا افتادن در بازار است. با توجه به قیمت گذاری مدل ۳، مدل Y ارزان تر از ان نخواهد بود. گرچه احتمالا از ۴۰،۰۰۰ دلار درج شده در مشخصات آن بیشتر نخواهد بود.

از مدل Y ، شاسی بلند آینده تسلا بیشتر بدانید

در این میان موضوع موتور های دو گانه و سیستم تمام چرخ محرک نیز در این مدل وجود دارد. آیا تسلا مدل Y به طور انحصاری به صورت AWD عرضه خواهد شد یا Tesla انتقال قدرت به چرخ های عقب را  نیز در دستور کار قرار خواهد داد؟ زمان، پاسخ سوالات را یکی پس از دیگری خواهد داد.

منبع : Autoevolution.com

بیشتر بخوانید :

تسلا قیمت پایه شاسی بلند مدل X را کاهش می دهد

مقایسه دو خودرو الکتریکی شورلت و تسلا در قالب تصاویر

از کامیونت الکتریکی تسلا بیشتر بدانید

طراحی تسلا رودستر 2019 چگونه خواهد بود؟

10 نکته ای که باید درباره تسلا مدل 3 بدانیم