نسل بعدی مرسدس بنز CLS و مدل AMG کاملا جدید آن

در حال حاضر نسخه های اسپرت مدل های مختلف مرسدس بنز که با برند AMG عرضه می شوند با کدهای ۴۳، ۶۳ و ۶۵ همراه است که هرکدام از آنان توان و قدرت متفاوتی برخوردارند. ظاهرا مرسدس AMG به دنبال یک نسخه دیگر از AMG با کد ۵۳ است. براساس یک گزارش رسانه ای جدید، این کد قرار است بر روی کوپه CLS چهار نفره قرار گیرد.

مجلات خودرویی گزارش می دهند که این کد دارای موتور هیبریدی جدید شش سیلندر است که حدود ۴۳۰ اسب بخار قدرت تولید می کند.
این نسخه در واقع بین مدلهای فعلی ۴۳ AMG با ۴۰۰ اسب بخار و ۶۳ AMG که ۸ سیلندر بوده و قدرت آن از ۴۷۶ تا ۶۰۰ اسب بخار است قرار می گیرد.

بدیهی است، ۴۳-۵۳-۶۳  یک راه منسجم برای ایجاد یک نام تجاری قوی است، اما مرسدس تنها محدود به موفقیت با اتومبیل های جدید ۶ سیلندر شده است، که همیشه در کلاس های مربوطه خود تعیین کننده نیستند.

احتمال تغییر نام CLS

همچنین ما با نام CLS مشکل داریم. مطمئنا، این مدل نام خود را در داخل جامعه خودرویی تثبیت کرد. اما امروز ما با برندی قوی در نامگذاری ندل های مرسدس بنز رو به رو هستیم که با سال ۲۰۰۴ که این مدل عرضه شد متفاوت است. امروزه،
نسخه های کلاس S کلاس فوق العاده، تمام عناوین خودرویی را کسب می کنند، و برای آلمانی ها حقیقتا این اصل پذیرفته است که کوپه چهار درب واقعا بر اساس Class E است، بنابراین باید CLS جدید را با نام جدید CLE مشاهده کنیم.

در حالی که هدف این است که موتورهای خطی ۶ سیلندر به طور کامل جایگزین پیشرانه ۶ سیلندر با آرایش V شود، این جایگزینی قویا زمان زیادی خواهد برد. و تا زمانی که این اتفاق رخ دهد، این امر بسیار گیج کننده خواهد بود. به عنوان مثال، دو عدد – ۴۳ و ۵۳ – این جایگزینی را منعکس نمی سازد چرا که هر دو تقریبا مشابه هم هستند.

حیرت انگیزتر این واقعیت است که در سال ۲۰۱۸ مرسدس بنز S-Class و SL-Class هر دو با موتور V6 برای بازار U.S عرضه می شوند این در حالی است که اروپایی ها آنها را تعویض می کنند. خوشیختانه همه چیز روشن تر خواهد شد، زمانی که که نسخه عملکردی کوپه E-Class در نهایت به دست ما برسد.

منبع : Autoevolution.com

مطالب مرتبط :

نسل بعدی شاسی بلند GLA مرسدس بنز در حال تست