نیسان و ساخت اولین شاسی بلند الکتریکی با نام Terra

Xterra و Terrano. نیسان چیزی برای این نوع نام گذاری برای SUV های خود دارد و با توجه به این شرایط، ثبت علامت تجاری برای نام “Terra” برای سازنده ژاپنی طبیعی به نظر می رسد. رسانه های خودرویی یک گام بیشتر به پیش می روند، گمان می کنند Terra نام نسل جدید اولین SUV الکتریکی این شرکت ژاپنی باشد.

این موضوع تا حدودی متفاوت از مفهوم نیسان TeRRA ارائه شده در نمایشگاه پاریس ۲۰۱۲ پاریس است، که ترکیبی از قطعات قوای محرکه Leaf با تکنولوژی سوخت سلولی است.

پیش بینی شده است که باتری لیتیومی با ظرفیت ۳۰ کیلووات ساعتی مشخصات خودرو فعلی لیف ، دو برابر شده است. استفاده از چنین باتری در Terra آن را در محدوده ای از مقیاس بیش از ۳۰۰ مایل قرار می دهد، این مقدار محدوده حرکتی تقریبا موازی با مدل Y کمپانی تسلا است که فعلا در حال توسعه است.

کمپانی نیسان رسما برنامه های خود را برای استفاده از پلت فرم مدل لیف برای دیگر وسایل الکتریکی تایید نکرد، بجز SUV. اگرچه مخصوصا اگر شما رونق SUV را در نظر بگیرید و اینکه به آرامی، اما به طور پیوسته، بیشتر کمپانی ها در در حال حرکت به سوی آلایندگی صفر این نوع خودروها هستند. نه تنها تسلا، بلکه مرسدس بنز، فولکس واگن و حتی بیوک نیز در زمینه ارائه چنین وسایل نقلیه ای برنامه های خاص خود را دارند.

در مورد Buick، خودروهای EV و بخصوص کراس اوور این شرکت از شورلت بولت الهام خواهند گرفت.

تا زمانی که نیسان تصمیم می گیرد که درباره برنامه های خودروهای EV خود شفاف سازی کند، بهتر است که ما در ابتدای ماه سپتامبر برای اولین بار منتظر مدل لیف جدید باشیم.

منبع : Autoevolution.com

مطالب مرتبط :

دیگر در صندلی عقب خودرو نیسان چیزی جا نمی گذارید