رد اظهارات پلیس از سوی کمیسیون اصل 90 مجلس

فرهاد تجری از رد اظهارات پلیس از سوی کمیسیون اصل 90 مجلس خبر داد.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با مجرمانه خواندن برخی اظهارات در خصوص برگ سبز خودرو به عنوان سند رسمی، گفت: برگه سبز خودرو که از سوی نیروی انتظامی صادر می‌شود به عنوان سند نقل و انتقال محسوب نمی‌شود.

رد اظهارات پلیس از سوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی - خودرو ویترین

فرهاد تجری با تکذیب برخی اظهارات مبنی بر موافقت مجلس با موضوع واگذاری ثبت سند خودرو به پلیس،گفت: طبق تبصره ۱ ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همکاری های لازم جهت استقرار دفاتر اسناد رسمی در مراکز تعویض پلاک خودروها معمول و در اقدامات آتی مراکز تعویض پلاک ترتیبی باید اتخاذ گردد، تا ملاک شناسایی مالکیت خودروها اسناد تنظیم شده در دفاتر اسناد رسمی باشد.

همچنین به موجب ماده ۴۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده تنظیم سند برعهده دفاتر اسناد رسمی قرار گرفته و با توجه به صورت مذاکرات مجلس شورای اسلامی لزوم ثبت نقل و انتقال رسمی سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی مشهود است.

دفتر اسناد رسمی

همچنین رییس کانون سر دفتران و دفتر یاران در این باره گفت: بر اساس اظهارات ناجا، تشویق مردم به عدم مراجعه به دفاتر اسناد رسمی هنگام نقل و انتقال خودرو، خلاف قانون و جرم است.

وی با بیان اینکه بدون تنظیم سند در دفترخانه، مالکیت خودرو انتقال نمی‌یابد، تاکید کرد: مردم هشیار باشند که بدون ثبت رسمی نقل و انتقال خودرو ممکن است با مشکلات قانونی روبرو شوند و مالیات و حقوق دولتی معوقه به آنها تحمیل شود که این امر به نفع دلال‌ها و واسطه‌های خرید و فروش خودرو است.

منبع : عصر خودرو

مطالب مرتبط :

برخورد پلیس با خودروهای حامل حیوانات

غیر الزامی شدن ثبت سند خودرو در دفترخانه

دنا پلاس در ناوگان پلیس کشور سنگال