آمار رتبه بندی گوگل در زمینه جستجوی برند خودرو

روزهای واپسین سال 2017 را پشت سر می گذاریم و به طور معمول شرکت ها و کمپانی های مختلف آمارهای سالانه خود را منتشر می کنند. در همین راستا غول عظیم اینترنتی و نرم افزاری دنیا، گوگل که بزرگترین موتور جستجوگر اینترنتی جهان به شمار می رود میزان جستجوی برند های خودرویی در این موتور جستجوگر را رتبه بندی کرده و آمار آن را منتشر کرد. این رتبه بندی گوگل بر اساس جستجوی انجام شده در ایالات متحده است و شامل سایر کشورها نمی شود.

بیشترین برند خودرویی جستجو شده در گوگل

طبق این رتبه بندی گوگل، برند فورد، بیشترین جستجو را در میان دیگر برندها داشته و مدل های F-150، اکسپلورر و فیوژن، بیشترین مدل های جستجو شده در سایت گوگل بوده اند.

رده های بعدی رتبه بندی گوگل

پس از برند وطنی فورد، برند لکسوس که متعلق به گروه خودروسازی ژاپن است بیشترین بازدید را در گوگل داشته و در میانان مدل های این برند معروف و لوکس مدل های LC و LS بیشترین جستجو را بر اساس مدل به خود اختصاص دادند. رتبه سوم در رتبه بندی گوگل به شرکتی که به نسبت رقبای ژاپنی، آمریکایی و یا اروپایی محبوب نیست تعلق گرفت. شرکت خودروسازی کیا رتبه سوم را از آن خود کرد و مدل جدید استینگر، در میان کاربران گوگل از محبوبیت بالایی برخوردار بوده است.

این ربتبه بندی منتشر شده از گوگل، راهنمای خوبی برای خودروسازان برای برنامه ریزی های بلند مدت و استراتژیک خواهد بود و همچنین منجر به شناخت بیشتر کمپانی ها نسبت به سلایق و علایق مشتریان خواهد شد.