دورانی وجود داشت که پورشه فقط خودروهای اسپرت تولید می‌کرد، ولی آن روزها دیگر گذشته‌اند و خودروساز آلمانی اکنون دو شاسی بلند به نام‌های ماکان و کاین و یک سوپر سدان به نام پانامرا در مجموعه مدل‌های خود دارد.

این‌ها سه خودرویی هستند که به کمپانی کمک کرده‌اند تا به یک رکورد فروش جدید در شش ماهه اول سال دست پیدا کند، پورشه در شش ماه اول ۲۰۱۷ در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۶ ۷ درصد افزایش فروش داشته و ۱۲۶۴۹۷ دستگاه خودرو در سراسر دنیا به فروش رسانده است. عامل اصلی این رشد فروش ماکان بوده است، خودرویی که در شش ماه اول امسال ۱۱ درصد رشد فروش داشته است.

دتلف فون پلاتن، مسئول فروش و بازاریابی پورشه در این باره می‌گوید: استقبال گسترده از سوی مشتریان ما را به وجد آورده است. نسخه‌های پلاگین هیبریدی خودروهای ما و همچنین نسخه اسپرت توریسمو پانامرا قطعاً در شش ماهه دوم امسال فروش ما را بیشتر نیز خواهند کرد. محصولات فوق العاده جذاب و تجربه خاص برند پایه و اساس موفقیت ما را تشکیل داده‌اند.

آسیا – اقیانوسیه، آفریقا و خاور میانه با ۵۰۰۹۷ دستگاه فروش که ۱۰ درصد در مقایسه با سال پیش بیشتر شده بزرگ‌ترین بازارهای پورشه در نیمه اول سال ۲۰۱۷ بوده‌اند.

منبع : دنیای خودرو