رکورد فروش استون مارتین از سال 2008

در ماه نوامبر، ما گزارش دادیم که فروش استون مارتین به اندازه کافی قوی بود که احتمالا سود آن را در سال 2017 به دست خواهد آورد. در آن زمان، 3،330 اتومبیل فروخت که 65 درصد نسبت به مدت مشابه افزایش یافته است. در حال حاضر 2017 به پایان رسیده است، به نظر می رسد که این فروش رکورد همچنان ادامه داشته و به سود استون مارتین برای امسال تبدیل شده است.

آستون مارتین می گوید که در سال 2017، 5117 خودرو فروخته است و برای اولین بار از سال 2008 تاکنون به چنین رقمی دست یافته است. این افزایش 58 درصدی فروش سالانه این خودروساز انگلیسی است. این میزان رشد فروش به عملکرد قوی فروش مدل DB11 ، و همچنین Vanquish S و نسخه های ویژه مانند Vanquish Zagato و Vantage GT8 برمی گردد.

رکورد فروش استون مارتین برای اولین بار از سال 2008

آستون مارتین این اسپرت ساز انگلیسی می گوید که سود سالانه این شرکت بیش از 244 میلیون دلار است. با توجه به اینکه درآمد ذکر شده قبل از برآورد مالیات و استهلاک است با وجود این  هنوز نشانه خوبی برای این کمپانی است. هنگامی که استون مارتین درآمد سالانه خود را در ماه مارس سال جاری گزارش می دهد، انتظار می رود اطلاعات بیشتری در مورد اینکه دقیقا چه میزان سودآوری در سال 2017 داشته است را به دست آورید.

طرح قرن دوم کمپانی استون مارتین

با توجه به عملکرد فروش استون مارتین، این عملکرد قوی نشان می دهد که طرح تبدیل تحول قرن دوم این خودروساز در حال شکل گیری است، به طوری که ” اندی پالمر، مدیر عامل شرکت آستون مارت، در بیانیه ای گفت. “مرحله دوم این برنامه تا 2018 با معرفی جایگزینی برای مدل های Vanquish و Vantage جدید، کمک به ادامه سودآوری پایدار در استون مارتین در بلند مدت خواهد شد.”

رکورد فروش استون مارتین برای اولین بار از سال 2008

طرح قرن دوم که پالمر اشاره کرد در اوت سال 2016 آغاز شد و در ادامه شامل معرفی هفت مدل جدید تا سال 2023 می شود که عبارتند از Vantage، جدید Vanquish، تولید شاسی بلند DBX، دو سدان جدید و یک سوپر اسپرت موتور وسط جهت رقابت با فراری 488 ایتالیایی.

منبع :

http://www.motortrend.com