فولکس واگن رکورد فروش سالیانه اش را شکست

شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان موفق شد در سال 2017 رکورد فروش سالیانه خود را بشکند و فصل نوینی را در تاریخ خودرو سازی خود رقم بزند. این شرکت اعلام کرده است در سال 2017، فروش سالیانه فولکس واگن از مرز 6 میلیون دستگاه گذشته است.

فروش سالیانه فولکس واگن رکورد زد

تاکنون نخستین بار است که چنین رکوردی از سوی این شرکت آلمانی از زمان آغاز فعالیت آن که به سال دهه 30 میلادی قرن پیش باز می گردد ثبت می شود. لازم به ذکر است این شرکت در 14 کشور جهان 50 کارخانه دارد که به تولید خودروهای مختلف مشغول هستند.

جزئیات بیشتر از فروش سالیانه فولکس واگن

طبق اعلام این شرکت، پرطرفدارترین خودروهای این شرکت در سال گذشته میلادی به ترتیب مدل های جتا، گلف، سنتانا،پاسات و پولو بوده اند.

بیشترین رشد فروش خودروهای این شرکت متعلق به شاسی بلند Touareg بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل آن، 40 درصد افزایش فروش داشته است.

فروش سالیانه فولکس واگن رکورد زد

نکته حائز اهمیت این است که رکورد فروش سالیانه فولکس واگن در حالی رخ داده است که در سال 2016، رسوایی عظیم آلایندگی خودروهای این شرکت موسوم به دیزل گیت، این شرکت را همچنان درگیر خود دارد. با وجود چنین مشکلات حقوقی، این شرکت توانست در بازار ایالات متحده با رشد فروش 8 درصدی مواجه شود.