جک S3 جدید ، کوچک ولی جذاب

جک S3 جدید کراس اوور جمع و جوری است که از آگوست سال 2014 میلادی در چین عرضه می شود. کرمان موتور پس از عرضه موفق برادر بزرگتر این خودرو یعنی S5، این بار اقدام به عرضه شاسی بلند S3 کرده است و به تازگی اولین نمونه های تولید شده در کشورمان را به مشتریان آن تحویل داده است.

در این مقاله این شاسی بلند کوچک چینی را به لحاظ طراحی از زوایای مختلف مورد بررسی قرار داده و در نهایت قضاوت در خصوص نوع طراحی آن را بر عهده شما خوانندگان عزیز خودرو ویترین می گذاریم.

بررسی طراحی یک تازه وارد چینی، جک S3 جدید

لازم به ذکر است که این خودرو با یک موتور بنزینی 1.5 لیتری 120 اسب بخاری و 155 نیوتن متر گشتاور به بازار کشورمان عرضه می شود که به سیستم انتقال قدرت سه سرعته CVT تجهیز شده است.

این شاسی بلند کوچک در بازار چین بر اساس سطح امکاناتش از قیمتی بین 65800 – 84800 یوان برخوردار است که معادل 47 تا 61 میلیون تومان است. شرکت کرمان موتور قیمت قطعی فروش این خودرو در کشورمان را حدود 72 میلیون تومان اعلام کرده است.

طراحی بیرونی خودرو

طراحی بدنه ی خارجی جک S3 جدید کراس اور چینی مدرن، شیک و اصیل است. تولید کنندگان این ماشین، این اطمینان را می دهند که ارتقا ظاهر و طراحی داخلی خودرو به دلیل مشارکت طراحان ایتالیایی است!!! به هر حال JAC s3 واقعا جذاب به نظر میرسد و حتی گاهی در زمینه ظاهری نسبت به دیگر خودروهای هم کلاس و هم قیمت پیشرو است‌.

بیایید با ابعاد بدنه ی خارجی JAC S3  کراس اور چینی شروع کنیم. 4325 میلی متر طول ، 1765 میلی متر عرض ، 1660 میلی متر ارتفاع ، 2560 میلی متر فاصله ی چرخ ها ، 200 میلی متر  ارتفاع سواری.

بررسی طراحی یک تازه وارد چینی، جک S3 جدیدبررسی طراحی یک تازه وارد چینی، جک S3 جدید

شیار جلویی 1480 میلی متر ، شیار عقبی 1475 میلی متر است. وزن وسیله ی نقلیه در حین راندن 1210-1220 کیلوگرم ، وزن نا خالص 1585 کیلوگرم است . مخزن سوخت مثل مخزن 45 لیتری گلف طراحی شده است.

در ورژن پایه سایز تایرها R15 65/185 است که روی لبه های فولادی قرار دارد، نسخه کاملتر کراس اوور با چرخ های آلیاژی و سایز تایر هایR16  55/205 خود نمایی می کند.

طراحی بخش جلو

قسمت جلویی بدنه ی JAC S3 با خطوط بزرگ و اورجینال بزرگ ترین بخش سطح سپر را به منظور محافظت از لبه ی پایینی اشغال می کند ، و با رنگ پلاستیکی رنگ نشده است. کانال های هوا به صورت مشبک که با قاب کرومی و پرتوهای منحنی طراحی شده اند. چراغ های جلویی مدرن جمع و جور ( لنزهای اپتیکی با پرتوی کم ،انعکاس دهنده ی قوی پرتوی نور ) نشان دهنده ی اهمیت موتور مقاوم و شیک با محفظه ی درب دار است.

مشخصات بدنه با فرم اصلی قسمت جلویی ( برآمدگی عظیم ،رادیاتور افقی مشبک کاذب ) که تا پنجره ی عقبی بالا می رود و سپس به سمت عقب سقف پیش می رود، پنجره های جانبی را به هم نزدیک می کند. که برای درهای ردیف اول و دوم  کراس اوور بزرگ و قوی و شیک هستند.

بررسی طراحی یک تازه وارد چینی، جک S3 جدید

تنها نکته ی تاسف بار این است که چنین بدنه ی اورجینال و شیکی چرخ های R15-16 دارد، این بدنه ی قدرتمند بهتر بود که چرخ های بزرگ تر با سایز R17-18 داشت.

طراحی کلی بسیار عالی و منظم است، آینه های خارجی با پایه ی بلند و تایمرهای LED  ، صفحات مشکی پلاستیکی روی آستانه و پنل درها ، ریل های سقف و یک اسپویلر قوی. اهمیت مقاوم سازی بدنه کمتر از اهمیت شکل ظاهری ماشین نیست.

طراحی عقب شاسی بلند S3

طراحی قسمت پشتی جک S3 جدید مقاومت بالای آن را نشان می دهد، با یک سپر قدرتمند که با رنگ پلاستیکی محافظت کننده ی سیاه رنگی به طور کامل پوشانده شده است اما تزئینات شیک دیگری اضافه شده از جمله چراغ های مه شکن عقبی، درب عقبی با شیشه ی مینیاتوری که نشان از اسپرت بودن کراس اور دارد. نکته دیگری که در طراحی JAC S3 وجود دارد سیستم پخش اسپرت آن است.

بررسی طراحی یک تازه وارد چینی، جک S3 جدید

برای رنگ بدنه 5 انتخاب وجود دارد: سفید، نقره ای، خاکستری، قرمز و مشکی.

طراحی داخلی

طراحی کراس اوور به گونه ای است که 5 نفر را در خود جای می دهد. جلوی کابین محل نشستن راننده است و صندلی های راحت مسافران با پشتی های بلند و غلتک های پشتیبان جانبی این شرایط را محیا می کند که 5 نفر با بلندی 185 سانتی متر به راحتی در ماشین قرار بگیرد. پنل جلویی و کنسول مرکزی با کانال های هوایی و تونل های کفی با دستگیره های قوی برای مسافران محیا است.

بررسی طراحی یک تازه وارد چینی، جک S3 جدیدبررسی طراحی یک تازه وارد چینی، جک S3 جدید

صندلی راننده کاملا عالی طراحی شده اند ( صندلی یک تنظیم کننده ی عمودی دارد ، ستون های باریک ، یک محدوده ی وسیع از شیشه ی جلوی اتومبیل و آینه های سخت و محکم ) ، فرمان اتومبیل با 3 میله ی روشن و پنل ابزار شیک با 2 ابزار سرعت سنج و کیلومتر شمار در مرکز ، یک سنسور خنک کننده و ذخیره ی سوخت.

بررسی طراحی یک تازه وارد چینی، جک S3 جدید

به علاوه یک صفحه ی کامپیوتری وجود دارد که مجموعه ای از حداقل امکانات مورد نیاز راننده را فراهم می کند. در بالای کنسول مرکزی مجموعه ای از سیستم چند رسانه ای مدرن قرار دارد ( موزیک ، تلفن ، بلوتوث ، قطب نما)در زیر آن یک واحد تهویه ی هوا به صورت کاملا مرتب و فشرده قرار دارد.

بررسی طراحی یک تازه وارد چینی، جک S3 جدیدبررسی طراحی یک تازه وارد چینی، جک S3 جدید

ردیف دوم علی رقم وجود سه کمربند ایمنی برای نشستن دو مسافر بزرگ سال مناسب است. شیب پشتی با زاویه ی بهینه بوده و بالشت پشت سر نیز وجود دارد.

جک، ادعا می کند که ظرفیت صندوق عقب با در نظر گرفتن حالت استاندارد صندلی های عقب 600 لیتر فضا دارد . فضای کافی صندوق عقب، اشغال شدن فضای داخلی کابین به وسیله انحنای چرخ را جبران کرده است.

بررسی طراحی یک تازه وارد چینی، جک S3 جدید

امکانات و تجهیزات چینی تازه وارد

کیفیت مواد به کار رفته ( ترکیبی از پلاستیک نرم و سخت است ) اما فضای داخلی با دقت سرهم شده است، با اتصالات خیلی صاف بین پنل ها و دوخت های مرتب روی صندلی ها .

امکانات مدل پایه بدین شرح است: آینه های خارجی با تایمرهای LED  و الکتریکی ، چراغ های LED برای رانندگی در طول روز چراغ عقبی LED  انتخابی پنجره های برقی روی همه ی درها ، حالت ریموت بدون کلید ( رادیو ، USB و ورودی های AUX ) تهویه ی هوا ، کیسه هوای جلویی برای راننده و مسافر جلو، ABS و EBD ، آلارم کارخانه ، پوشش صندلی ها، چرخ های استیل 15 با تایر های R1565/185.

بررسی طراحی یک تازه وارد چینی، جک S3 جدید

در سطح تجهیزات بالاتر، آپشن هایی که به جک S3 جدید اضافه می شوند عبارتند از : آینه های گرمایی ، چرخ های آلیاژی R16  با تایر های R16 55/205 ، کنترل کروز ، کنترل آب و هوا ، فرمان چند منظوره با پوشش چرم ، اسپیکرهایی با پوشش چرم و 6-Tew ، ESP  ، TCS ، HSA ، TPMS ، سنسورهای پارک کردن جلویی و عقبی ، ایربگ های جانبی ، ایربگ های پرده ای کناری و سان روف برقی.

منبع : 1001carreviews.com

خواهشمندیم در بخش زیر دو کلیپ، که یکی از آنان جهت آشنایی با طراحی داخلی و خارجی جک S3 جدید و دیگری مربوط به تست تصادف آن توسط موسسه ایمنی چین C-NCAP است را مشاهده نمایید

 

 

مطالب مرتبط :

فروش اقساطی جک S5 اتوماتیک مدل 97 آغاز شد