بررسی مرسدس بنز S63 AMG کابریولت 2018

مرسدس بنز چند وقتی است که فیس لیفت نسخه های کوپه و کانورتیبل خانواده S کلاس را روانه بازارهای جهانی کرده است. در این مقاله سعی می شود هر چند مختصر به بررسی مرسدس بنز S63 AMG کابریولت 2018 و بیان نقاط مثبت و منفی آن بپردازیم، با ما همراه باشید.

نقد و بررسی مرسدس بنز S63 AMG کابریولت 2018

طراحی داخلی و خارجی خودرو 

نقد و بررسی مرسدس بنز S63 AMG کابریولت 2018 را از نمای داخلی و خارجی خودرو آغاز می کنیم. اگر چه کابریولت کلاس S در حال حاضر یک خودروی کانورتیبل فوق العاده است، نسخه به روز شده یا همان فیس لیفت 2018 نشان می دهد که هنوز راه برای اصلاحات وجود داشته است. علاوه براین، نمای ظاهری آن نیز با ظرافت هر چه تمامتر باز طراحی شده و از فن آوری های بیشتری در داخل کابین استفاده شده. همچنین چراغ های پشتی درخشان OLED این مدل نیز به زیبایی آن افزوده اند. می توان گفت که  رانندگی با این خودرو حداکثر راحتی را برای سرنشینان و راننده فراهم می آورد.

نقد و بررسی مرسدس بنز S63 AMG کابریولت 2018

S63  همانند یک افسانه به نظر می رسد. با پایین آوردن اندک قدرت مدل جدید، زیباترین مدل کلاس S که خودروی بسیار جذابی به حساب می آید خلق شده است. ویژگی های افسانه ای، به همراه پوشش خاصی که در پشت صندلی ها قرار گرفته و منحنی های ظریف مخصوصی که بیانگر زبان طراحی خالصانه مدلهای مرسدس بنز است، سبب شده که این خودرو به سرعت در منطقه مالیبو یا بورلی هیلز ایالت کالیفرنیا مورد توجه قرار گیرد. حتی من هم گوش دادن به صدای دلپذیر اسپیکرهای سیستم صوتی این خودرو را وقتی که سقف خودرو برداشته شده است دوست دارم.

نقد و بررسی مرسدس بنز S63 AMG کابریولت 2018نقد و بررسی مرسدس بنز S63 AMG کابریولت 2018

عملکرد فنی S63 AMG کابریولت

به جذابترین بخش بررسی مرسدس بنز S63 AMG کابریولت 2018 می رسیم که همان تجربه رانندگی با این زیبای آلمانی است. وقتی پشت فرمان این خودرو نشسته اید تا می توانید پای خود را بر روی پدال گاز فشار دهید تا شتاب فوق العاده بی نظیر این مرسدس را حس نمایید. با اینکه کابریولت S63 به طور قابل توجهی سنگین تر از خواهران و برادران کوپه خود می باشد و  باز هم مانند یک موشک سریع است و شاید دلیل آن این باشد که مدل جدید S63 دارای 26 اسب بخار توان اضافی در مقایسه با مدل سال گذشته دارد. این خودرو همانند تیری از کمان می جهد و دارای قدرت آنی بی نظیری می باشد. بنابراین با عرضه S63، دیگر هیچ دلیلی برای خرید مدل 12 سیلندر S65 باقی نمی ماند. در واقع، S63 حدود 6 دهم ثانیه زودتر از  S65 از سکون به 96 کیلومتر در ساعت دست می یابد که همین امر سریعتر بودن خودرو S63 مدل 2018 را نشان می دهد.

نقد و بررسی مرسدس بنز S63 AMG کابریولت 2018

کابریولت نسخه S63 ، فوق العاده سریع است، و گشتاور عظیمی در حدود 2750 را در 4500 دور در دقیقه ایجاد می نماید. علاوه بر این، رانندگی با این خودرو، با چرخ های 20 اینچی و سیستم تعلیق بادی تقویت شده واقعا لذت بخش خواهد بود. فرمان قدرتمند و دقیق این خودرو، اطلاعات اندک اما گرانبهایی را به نوک انگشتان راننده منتقل می کند و پدال ترمز نیز آرام و بی سر و صدا است. از آنجا که این خودرو در جاده ها بسیار مطمئن و توانمند است، من هرگز نمی توانم هیجان خود را برای افزایش سرعت کنترل کنم.

سیستم تعلیق و شاسی مدل کابریولت S63 AMG

سیستم تعلیق بادی S63 در حالت Comfort، کاملا آرام و متین به نظر می رسد که برای محیط های اجتماعی کاملا مطلوب می باشد. چرا که قرار است بیشتر عمر این خودرو  در ترافیک سپری شود، در واقع میتوان گفت که در ترافیک،این خودرو از لحاظ رفتار تهاجمی، چیزی از S560 کم ندارد.

نقد و بررسی مرسدس بنز S63 AMG کابریولت 2018

با این که شاسی این کابریولت فوق العاده محکم است اما هنوز هم لرزش ها و تکانهای قابل تشخیصی در هنگام رد شدن از روی دست انداز حس می شود. من تنها به این دلیل توانستم به این مشکل پی ببرم که قبلا کوپه کلاس S  را با  کابریولت مقایسه نموده بودم؛ وگرنه حالت  Comfort این خودرو، اجازه نمی دهد که رانندگان تا حد زیادی متوجه این لرزشها شوند.

تجهیزات رفاهی و آپشن های خودرو

در بررسی مرسدس بنز S63 AMG کابریولت 2018 به بخش امکانات این خودرو می رسیم که مشتریان توقع زیادی از چنین خودروهایی دارند. نکته مهم در یک خودروی کانورتیبل، حمله بادهایی است که از هر جهت موهای شما را درهم و برهم کرده و گرد و غبار را وارد چشم های شما می کنند، اما کابریولت S-Class توانایی مسدود کردن باد را برای مقابله با این مشکلات دارد. با لمس یک دکمه، یک مسدودکننده شبکه مانند در پشت صندلی های عقب بالا می رود، در حالی که یکی دیگر که AirCap نامیده می شود از شیشه جلویی پدیدار می گردد این دو قسمت باعث کاهش بادهایی می شوند که از هر طرف به سمت شما حجوم می آورند، هر چند استفاده از AirCap برای خیابان های شهری چندان مناسب نیست.

نقد و بررسی مرسدس بنز S63 AMG کابریولت 2018نقد و بررسی مرسدس بنز S63 AMG کابریولت 2018

در بعضی موارد، شما مجبور خواهید شد سقف کانورتیبل خود را بالا بیاورید . این کار به هیچ وجه دشوار نیست. چرا که این سقف از پارچه انعطاف پذیر ظریفی ساخته شده که به نرمی یک بالش رویایی است. علاوه بر این، این سقف چند لایه جلوی سر و صدای باد را می گیرد تا حدی که فضای آرامش بخش و ساکتی را برای سرنشینان فراهم می کند.

منبع : www.motor1.com

مترجم : سهیلا دوست پژوه

در ادامه شما را به تماشای کلیپی از مرسدس S63 AMG کابریولت 2018 دعوت می کنیم

مطالب مرتبط :