ثبت نام هیوندای اکسنت، محصول جدید کرمان موتور

به زودی طی چند روز آینده ثبت نام از سومین محصول تولیدی شرکت کرمان موتور آغاز می شود. طی ماه های گذشته این شرکت شروع به مونتاژ دو محصول کمپانی هیوندای با نام های i10 و i20 کرده و فروش آنان را نیز در دستور کار خود قرار داد.

دو محصولی که با قیمت نسبتا نا معقول و بالایی به بازار معرفی شد و با واکنش سرد عموم مردم روبرو شد و شاید اگر این شرکت ایرانی در بحث قیمت گذاری عقلانی تر عمل می کرد انتظار می رفت این دو خودروی به روز با استقبال قوی خریداران مواجه شود.

در پاسخ به اینکه چرا با قیمت گذاری مناسب این دو محصول موفق تر بودند باید گفت از آنجایی که در این دو بخش بازار محصولات به روز کمی دیده می شود و از تکنولوژی های قدیمی نیز استفاده می کنند و یا خودروهای چینی وجود دارند که گرچه به روز تر هستند اما از کیفیت بالایی برخوردار نیستند.

اما از این بحث های حاشیه ای که بگذریم به بحث اصلی که آغاز ثبت نام سومین محصول شرکت کرمان موتور است می پردازیم.

سیاست نادرست کرمان موتور در مورد هیوندای اکسنت

هیوندای اکسنت سومین خودرویی انتخاب شده از سوی شرکت مذکور است که چند روزی است تعدادی از محصولات مونتاژی آن از خط تولید خارج شده اند و به زودی به بازار عرضه می شوند.

یکی از سیاست های عجیبی که از سوی شرکت کرمان موتور اتخاذ شد  برخلاف دو محصول قبلی هیوندای که از محصولات در حال تولید این شرکت کره ای هستند و از فناوری نو بهره می برند این بار از محصولی که از رده خارج شده و نسل جدید آن چند وقتی پیش به بازار عرضه شد برای تولید برگزیده اند. با کمی درایت می توانستند محصول جدید یعنی هیوندای اکسنت ۲۰۱۸ را به خط تولید می آوردند. به نوعی این عمل گامی رو به عقب از سوی کرمان موتور محسوب می گردد. ( در تصویر زیر نسل جدید هیوندای اکسنت ۲۰۱۸ را نمایش داده شده است).

محصولی که قرار است در ایران مونتاژ شود از طراحی متعلق به سال ۲۰۱۰ بهره برده و دارای پیشرانه ۴ سیلندر ۱۶۰۰ سی سی است که دارای توانی به اندازه ۱۲۲ اسب بخار و گشتاوری معادل ۱۵۵ نیوتن متر بهره مند است و برای انتقال این میزان قدرت از یک گیربکس ۴ سرعته خودکار استفاده می کند.

طبق اخبار و گمانه زنی ها ثبت نام این خودرو طی چند روز آینده با قیمتی حدود ۹۵ میلیون تومان انجام می گیرد.