رنو در بازار وارداتی ایران از کره ای ها سبقت گرفت

رنو، یکی از شرکت های فرانسوی فعال در بازار وارداتی خودرو کشورمان است که توسط نماینده رسمی خود در ایران یعنی نگین خودرو، محصولاتش را به ایران عرضه می کند. این شرکت موفق شد در چهار ماهه سال جاری رقبای کره ای خود هیوندای و کیا و حتی شرکت ژاپنی تویوتا را پشت سر گذاشته و عنوان نخست واردات خودرو ایران را تصاحب کند.

طی مدت زمان ذکر شده، کل واردات خودرو ایران حدود ۲۶۵۰۰ دستگاه انواع خودرو سواری بوده است که شرکت اروپایی رنو با واردات نزدیک به ۶ هزار دستگاه و کسب سهمی ۲۲٫۵ درصدی از این بخش در جایگاه نخست ایستاد. این شرکت در امر واردات نسبت به مدت مشابه پارسال رشد خیره کننده ۱۲۰ درصدی داشته است این در حالی است که در همین بازه زمانی کل واردات خودرو کشورمان با رشدی ۴۴ درصدی همراه بوده است.

بیشترین شمار مدل هایی که از این شرکت وارد کشورمان شدند به ترتیب عبارتند از : کپچر، داستر، سیمبل، تالیسمان و کولئوس٫

پس از شرکت رنو، شرکت کره ای هیوندای قرار دارد که با واردات ۵۴۰۰ دستگاهی خودرو در جایگاه دوم قرار گرفت و رتبه سوم نیز با ۲۹۶۰ دستگاه واردات به شرکت ژاپنی تویوتا تعلق گرفت. شریک کره ای هیوندای، یعنی کیا نیز توانست با واردات ۲۸۰۰ دستگاه خودرو، جایگاه چهارم را از آن خود کند که روند نزولی فعالیت های این شرکت را در بازار خودرو ایران نشان می دهد.

لازم به ذکر است آمار و ارقام این گزارش بر اساس اطلاعات خام منتشر شده گمرک ایران بوده و شامل خودروهایی است که به شکل قطعی از گمرکات کشور خارج شده اند.

منبع : عصر خودرو

مطالب مرتبط :

نسل جدید رنو داستر در حال تست شکار شد