از کامیونت الکتریکی تسلا بیشتر بدانید

خبرها و گزارشها حکایت از آن دارند سازنده خودروهای الکتریکی مطرح جهان هم اکنون در حال توسعه ساخت یک کامیونت الکتریکی است. طبق گزارشها، کامیونت الکتریکی تسلا برد و محدوده حرکتی بین ۳۲۰ تا ۴۸۰ کیلومتر خواهد داشت.

این خبر توسط رویترز به نقل از اسکات پری افسر ارشد فناوری و افسر تدارکات کمپانی Ryder System منتشر شده است. پری می گوید او به تازگی در کالیفرنیا در نشست تکنولوژی که امسال در کالیفرنیا برگزار شد با مسئولین تسلا ملاقات داشته است. او عنوان کرده است کامیونت تسلا در حین حمل بارهای معمولی می تواند محدوده حرکتی ذکر شده را داشته باشد. گرچه کمپانی چنین اظهاراتی را در خصوص کامیونت الکتریکی خود هنوز تایید نکرده است.

پری به رویترز گفت : من فکر نمی کنم آنها قصد داشته باشند خودروی نیمه سنگین بیشتر از چنین محدوده جرکتی تولید کنند. این کامیونت دارای کابین کوچکی بوده و احتمالا مسیرهای کوتاه را می پیماید به همین دلیل نیز از کابین خواب برخوردار نیست.

اگر ادعای پری درست باشد، کامیون الکتریکی تسلا را می توان به عنوان یک کامیونت در حمل و نقل منطقه ای در نظر گرفت، زیرا آن را این نوع کامیونها مسافت کمتری را نسبت به کامیون های دیگر می پیمایند. کامیون های دیزلی معمولی می توانند تا یک هزار مایل یا به عبارتی ۱۶۰۰ کیلومتر را با یک باک پر سوخت مسافت طی کنند. با این حال، یک بازار برای یک کامیون های دارای برد حدود ۳۰۰ کیلومتری وجود دارد، زیرا حدود ۳۰ درصد از کارهای حمل و نقل در ایالات متحده به صورت منطقه ای در مسافتی بین ۱۰۰-۲۰۰ مایل (۱۶۰ تا ۳۲۰ کیلومتر) انجام می پذیرد.

اطلاعات بیشتر در ماه سپتامبر

همچنین کمپانی های دیگر طرح های مختلفی جهت استفاده از سوخت های پاک در کامیونتها در دست دارند. در اوائل سال جاری، تویوتا طرح مفهومی کامیون نیمه سنگین با سوخت هیدروژن با نام “Project Portal” را معرفی کرد که بر اساس آن حدود ۲۰۰ مایل محدوده حرکتی داشته و برای حمل کالا بین بندرهای لوس آنجلس و لانگ بیج طراحی شده است.

ما انتظار داریم ماه آینده اطلاعات مربوط به محدوده حرکتی کامیون الکتریکی تسلا را بدست آوریم مگر اینکه تسلا قصد داشته باشد این اطلاعات را مدتی بعد از نخستین رونمایی از کامیونت الکتریکی خود منتشر کند. همچنین کمپانی مذکور می گوید در فکر ساخت یک اتوبوس الکتریکی در تعدادی از مناطق است.

لازم به ذکر است این شرکت آمریکایی قرار است در ماه سپتامبر این خودروی نیمه سنگین و نخستین کامیون الکتریکی تسلا را معرفی نماید.

منبع : Motortrend.com

مطالب مرتبط :

خبرهایی از مدل Y شاسی بلند آینده تسلا
طراحی تسلا رودستر ۲۰۱۹ چگونه خواهد بود؟