فناوری های هوشمند در همه حوزه ها نفوذ پیدا کرده اند و مشخص نیست این روند تا کجا و تا چه سطحی ادامه پیدا خواهد کرد. امروز می خواهیم یک گجت هوشمند را به شما معرفی کنیم که در حوزه خودرو کاربرد داشته و با فناوری های هوشمند نیز پیوند نزدیکی دارد. قبل از اینکه این ابزار هوشمند مورد بحث را معرفی کنیم می خواهیم تعریفی از گجت ها داشته باشیم

گجت

گجت چیست و چه کارایی دارد؟

به هر گونه ابزار مکانیکی یا الکترونیکی کوچک در آن فناوری نوینی به کار رفته و بتواند یک یا چند نوع از نیاز انسان را برطرف کرده و زندگی را برای وی تسهیل تر کند اصطلاحا گجت گویند. به عنوان مثال، گوشی های هوشمند،ساعت های هوشمند، Mp3 پلیرها، مسواک برقی، بی سیم های کوچک، چاقوهای چندکاره و غیره همگی تحت پوشش چنین اصطلاحی قرار می گیرند.

گجت

لازم به ذکر است نکته مهم در به کار بردن این اصطلاح، نو بودن، نبوغ و خلاقیت وسیله ای است که گجت نام می گیرد. پس این ابزار، بیش از آنکه کارایی اش را نشان دهد جدید بودن و نوآوری نهفته در خود را به رخ می کشد که باعث راحت تر شدن کارهای انسانها می گردد.

گجت هوشمند

گجت هوشمند شرکت آمازون

به تازگی شرکت آمازون، ابزاری را معرفی کرده است که نام Fobo Tire بر آن اطلاق می شود. این وسیله همان طور که از نام ان پیداست در قسمت تایر خودروها کاربرد دارد و در آن از حسگرهای بسیار قوی استفاده شده است و جهت ارتباط با انسان نیز از گوشی های هوشمند بهره می گیرد. این گجت هوشمند خودرویی موجب راحتی و آسایش خاطر انسان در جاده ها و خیابان ها می شود.

گجت هوشمند

جهت اطلاعات بیشتر و  آشنایی با چگونگی طرز کار این ابزار هوشمند شرکت آمازون شما را به دیدن کلیپ کوتاه و البته جالب زیر دعوت می کنیم.

مطالب مرتبط :

پای فناوری هوشمند به تایر خودروها هم باز می شود