مرسدس بنز پرفروش ترین برند لوکس در سال 2016

سال گذشته میلادی (2016) مرسدس بنز با فروش ۲,۰۸۳,۸۸۸ دستگاه خودرو پس از سال ها به سلطه رقیب همیشگی خود یعنی بی ام و بر بازار اتومبیل های لوکس پایان داد. بنابراین رسما مرسدس بنز پرفروش ترین برند لوکس در سال 2016 لقب گرفت.

مرسدس بنز پرفروش ترین برند لوکس در سال 2016

در همین مدت باواریایی ها موفق به فروش ۲,۰۰۳,۳۵۹ دستگاه از محصولات خود شدند که این رقم حدود ۸۰ هزار دستگاه کمتر از آمار اشتوتگارتی ها (مرسدس) بود. در نیمه نخست امسال نیز این کمپانی آلمانی، با تحویل بیش از یک میلیون خودرو در نیمه نخست امسال، موفق‌ترین ۶ ماهه خود در طول تاریخش را رقم زد.

مرسدس بنز پرفروش ترین برند لوکس در سال 2016

بریتا سیگر یکی از اعضای هیات مدیره گروه دایملر در این باره عنوان کرد : محبوبیت خانواده E کلاس و تقاضای بالا برای خودروهای شاسی بلند مرسدس نقشی اساسی در تحقق این آمار درخشان داشته اند. آنطور که پیداست امسال نیز اشتوتگارتی ها به پرفروش ترین برند لوکس در بازار خودرویی جهان تبدیل خواهند شد.

مرسدس بنز پرفروش ترین برند لوکس در سال 2016

حال باید منتظر ماند و دید که آیا باواریایی ها خواهند توانست از رقیب دیرینه خود سبقت بگیرند یا خیر. بدیهی است که این مساله نیازمند ارائه محصولاتی جذاب تر از رقیب بوده و همچنین BMW باید سعی کند خود را بیشتر با سلایق مشتریان خودروهای لوکس تطبیق دهد.

منبع : عصر خودرو

مطالب بیشتر :

ام وی ام X33 پرفروش ترین شاسی بلند چینی بازار ایران

تسلا مدل 3 پرفروش ترین خودرو برقی آمریکا شد

بی ام و پرفروش ترین برند لوکس در چین

ایکس تریل پرفروش ترین شاسی بلند نیسان لقب گرفت

رشد خیره کننده فروش خودرو در بازار چین