به زودی پروژه تولید آئودی Q9 کلید خواهد خورد

شرکت خودروسازی آئودی در صدد توسعه انواع شاسی بلندهای خود است. این لوکس ساز آلمانی تایید کرده که برنامه هایی جهت تولید شاسی بلندی بزرگتر از مدل Q7 در دست اقدام دارد و احتمالا به زودی باید شاهد کلید خوردن پروژه تولید آئودی Q9 باشیم.

به زودی پروژه تولید آئودی Q9 کلید خواهد خوردبه زودی پروژه تولید آئودی Q9 کلید خواهد خورد

آئودی اخیرا اعلام داشته در پی تنوع بیشتر سبد شاسی بلندهای خود در بازار ایالات متحده است. این در حالی استکه  آئودی در سبد محصولات خود طیف وسعیع و متنوعی از شاسی بلندها همچون Q2، Q3، Q5 و Q7 را در اختیار دارد و البته به زودی مدل های Q1 و Q8 نیز معرفی می شوند با این حال این شرکت خودروسازی به این نتیجه رسیده است که کلاس شاسی بلند فول سایز لوکس از فروش بالایی برخوردار است و عدم وجود مدلی از ائودی در این کلاس توجیه پذیر نیست و با ورود به ان می تواند بخشی از سهم این کلاس را از آن خود کند.

به زودی پروژه تولید آئودی Q9 کلید خواهد خوردبه زودی پروژه تولید آئودی Q9 کلید خواهد خورد

مدیر برنامه ریزی آئودی ایالات متحده، آقای بری هاچ (Barry Hoch) اوایل سال جاری میلادی طی تماسی با دفتر اصلی آئودی در آلمان به آنان اعلام کرده آئودی می تواند کلاس شاسی بلندهای خود در ایالات متحده را توسعه دهد و از آنها درخواست نمود با پروژه تولید Q9 موافقت نمایند. به تازگی خبرهایی منتشر شده که نشان می دهد دفتر مرکزی آئودی با این درخواست موافقت نموده و پروژه تولید آن را در دستور کار قرار خواهند داد.

به زودی پروژه تولید آئودی Q9 کلید خواهد خورد

وضعیت بازار فروش آئودی در ایالات متحده و رقبای آن

کشور امریکا، یکی از سه منطقه اصلی فروش محصولات آئودی محسوب می گردد و این برند در سال گذشته میلادی توانسته بیش از 210 هزار دستگاه خودرو در این بازار به فروش برساند. فروش شاسی بلندهای این شرکت نیز با رشدی 19 درصدی در این بازار استراتژیک رو به رو شده و این کلاس به تنهایی بیش از 47 درصد فروش کلی این شرکت را به خود اختصاص داده است که آمار فوق العاده ای محسوب شده و همین امر نیز مسئولان آئودی امریکا را بر آن داشته به تنوع هر چه بیشتر این کلاس در بازار اشاره شده اهتمام ورزد که یکی از آنان پروژه آئودی Q9 خواهد بود.

به زودی پروژه تولید آئودی Q9 کلید خواهد خورد

احتمال می رود با شروع پروژه خودروی جدید Q9، در سال 2020 شاهد معرفی و رونمایی آن باشیم. ناگفته نماند این شاسی بلند فول سایز در بازار ایالات متحده باید به مصاف رقبای قدری همچون کادیلاک اسکالاد، لینکلن نویگیتور، لکسوس LX، مرسدس GLS، لندروور رنجروور و بی ام و X7 احتمالی برود.