از رده خارج شدن مرسدس بنز CLS63 AMG

مرسدس بنز اولین خودرو سازی بود که کلاس جدید و جذاب سدان های کوپه را پی ریزی نمود و نام مدل آن را نیز CLS گذاشت. بعد اینکه فروش این کلاس از رشد قابل قبولی برخوردار شد دیگر خودروسازان مطرح جهانی نیز به این جریان پیوسته و مدل هایی را برای رقابت با CLS طراحی و تولید کردند به عنوان مثال بی ام و مدل سری 6 کوپه را تولید کرد و یا آئودی با توسعه و طراحی مدل A7 با دیگر خودروسازان در کلاس سدان کوپه به رقابت پرداخت. خودرو ساز اشتوتگارتی همچون روند گذشته علاوه بر مدل های استاندارد، با همکاری بخش AMG اقدام به تولید نسخه های اسپرت کرده و بدین ترتیب مرسدس بنز CLS63 AMG که محصول این همکاری بوده به خط تولید مرسدس بنز راه یافت.

مرسدس بنز CLS63 AMG

اخیرا توبیاس مورس مدیرعامل بخش AMG، تایید کرد که CLS53 AMG قرار است در نمایشگاه خودرو آمریکای شمالی که در ماه ژانویه برگزار می شود رونمایی شود.وی در گفتگویی تصریح کرد این مدل جدید اواخر سال 2018 میلادی در بازار ایالات متحده به فروش خواهد رسید. توبیاس همچنین خبر بد و نا امید کننده ای را منتشر کرد و اعلام نمود دیگر قرار نیست مدل CLS63 در خط تولید مرسدس بنز جایی داشته باشد و خط تولید این مدل جای خود را به مدل جدید GT4 AMG خواهد داد مدلی که قرار است در آینده ای نزدیک به جنگ با رقیب قدرتمندی همچون پورشه پانامرا برود.

مرسدس بنز CLS63 AMGمرسدس بنز CLS63 AMG

جزئیاتی از مدل جایگزین

وی جزئیاتی از قوای محرکه و بخش فنی خودرو را منتشر کرده و گفت قدرت این خودرو از یک موتور شش سیلندر 3 لیتری تامین می شود که توانایی تولید 400 اسب بخار نیرو را دارد.

مرسدس بنز CLS63 AMG

گرچه خبر توقف تولید CLS63 AMG برای علاقه مندان بنز ناراحت کننده است ولی شنیده ها حاکی از آن است که مرسدس قصد دارد نسخه AMG مدل های E کلاس کوپه و کانورتیبل را در دستور کار خود قرار دهد که احتمالا در اوایل سال 2019 عرضه خواهد شد.

منبع : خبر خودرو