دبی نخستین شهر دارای تاکسی خودران

دبی نخستین شهر دارای تاکسی خودران لقب می گیرد. رشد و شکوفایی اقتصادی برخی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به دلیل درآمدهای سرشار نفتی بر کسی پوشیده نیست به طوری که باعث شده که شهر دوبی مسیر چند صد ساله را در عرض چند سال پیموده و به یکی از ثروتمندترین و پیشرفته ترین شهرهای خاورمیانه تبدیل شود.

دبی

مقامات شهری دوبی قصد دارند ۲۰۰ دستگاه مدل S و مدل X از خودروهای بدون راننده (خودران) کمپانی امریکایی تسلا را برای به کارگیری در خطوط تاکسیرانی دوبی خریداری نمایند و قراردادی را نیز با این کمپانی مطرح منعقد کردند.

دبی نخستین شهر دارای تاکسی خودران لقب خواهد گرفت - خودرو ویترین

طبق برنامه ریزی ها، تا سال ۲۰۳۰ باید ۲۵% از سفرهای شهری در دوبی با اتومبیل های خودران صورت پذیرد. به همین جهت این قرارداد بخشی از چشم انداز آتی دوبی بوده و همزمان با ورود تسلا به منطقه خاورمیانه امضا شده است. البته تاکنون کمپانی تسلا واکنشی نسبت به خبر امضای قرارداد با مقامات شهر دوبی از خود نشان نداده است.

دبی نخستین شهر دارای تاکسی خودران لقب خواهد گرفت - خودرو ویترین

خودروهای تحویلی همگی به نسل دوم از مجموعه سخت افزارهای تسلا مجهز خواهند شد. نسل دوم این مجموعه به دلیل پیشرفته تر بودن توانایی های سیستم اتوپایلوت را ارتقا داده و با آپدیت های نرم افزاری، خودروهای تسلا احتمالا به مرحله تمام خودران خواهند رسید.

بیشتر بخوانید :

وقتی بنز استیشن تبدیل به خودروی آفرود می شود

ولوو XC60 2018 و سیستم ترمز هوشمند این خودرو

لوکزامبورگ اولین کشور دارای خودرو پلیس خودران

10 نکته ای که باید درباره تسلا مدل 3 بدانیم

برخورداری آئودی A8 جدید از سیستم رانندگی خودران