آشنایی با سیستم یادآوری اشیا فراموش شده در صندلی عقب

امروز قصد داریم شما را با یکی از سیستم های ایمنی جدید کمپانی نیسان با نام سیستم یادآوری اشیا فراموش شده در صندلی عقب آشنا کنیم ما همه داستانهای ترسناکی را که مردم بچه ها یا حیوانات خانگی خود را در صندلی عقب یک ماشین می گذارند و ناخواسته ماشین را ترک می کنند شنیده ایم. برای کمک به جلوگیری از تراژدی های بیشتر و حوادث کمتر مانند فراموش کردن غذا یا کیسه های ورزشی خود، کمپانی خودرو سازی نیسان یک ویژگی هشدار ویژه را به مدل Pathfinder 2018 اضافه می کند.

سیستم یادآوری اشیا فراموش شده در صندلی عقب نیسان

ساز و کار این سیستم مبتنی بر باز و بسته شدن درهای عقب قبل و پس از مسیر سفر است. بدین صورت که اگر تشخیص دهد درب های عقب قبل از سفر باز شده و بسته شده اند اما بعد از سفر دوباره باز نشدند، هشدار را در پنل و مانیتور روبروی راننده نشان می دهد. وقتی راننده ای متوجه این هشدار نشد، پس از خروج راننده از خودرو با استفاده از یک سری صداهای شاخص و متمایز (صدای خوک یا گراز)، راننده را از کودک، لوازم و یا خوراکی که در صندلی عقب خودرو جا گذاشته شده است مطلع می سازد.

سیستم یادآوری اشیا فراموش شده در صندلی عقب نیسان

گرچه ایده یادآوری چیزی جا گذاشته شده در صندلی عقب، ایده ای جدیدی نیست چرا که قبلا یکی از خودروهای جنرال موتورز پیامی را در این خصوص به راننده انتقال می داد اما نیسان می گوید ویژگی صدای هشدار (صدای خوک یا گراز)  سیستم کمپانی نیسان، آن را از دیگران منحصر به فرد می کند.

سیستم یادآوری اشیا فراموش شده در صندلی عقب نیسان

وقتی مدل ۲۰۱۸ نیسان پت فایندر در ماه سپتامبر به بازار عرضه گردد این فناوری به عنوان یک سیستم استاندارد بر روی خودرو نصب خواهد بود.

منبع : Motortrend.com

در ادامه شما را جهت آشنایی با این سیستم، به دیدن این کلیپ دعوت می کنیم.

بیشتر بخوانید :

وقتی خودرو آمارتان را به خانواده گزارش می دهد!

نمایشگاه دیترویت میزبان کانسپت جدید اینفینیتی

جنسیس و افزودن فناوری واقعیت مجازی در خودروها

معرفی فناوری تغییر رنگ ماشین با فشردن یک دکمه !