واردات خودروهای سواری فولکس‌واگن از ماه آینده در گروه خودروسازی ماموت انجام خواهد شد. در سایت ایرانی فولکس‌واگن زمان ورود این برند پرفروش جهانی به کشورمان را ۳۵ روز دیگر پیش‌بینی کرده است.

با آغاز این همکاری، این برند بعد از ۱۷ سال به بازار خاورمیانه بازمی‌گردد و می‌تواند وابستگی این خودروساز آلمانی را به بازارهای فرامرزی چون برزیل و چین کاهش دهد. به گفته فولکس‌واگن این شرکت قرار‌دادی با گروه ماموت به امضا رسانده است که براساس آن دو مدل تیگوان و پاسات فولکس‌واگن به این کشور صادر خواهد شد. همچنین قرار است این شرکت در ایران از ۸ نمایندگی با محوریت تهران بهره‌ ببرد.

این خودروساز آلمانی با دو مدل پاسات و تیگوان به بازار کشورمان خواهد آمد. به نظر می‌رسد از این دو خودرو پاسات در کشورمان تولید شود و تیگوان هم از طریق واردات، به بازار خودروی کشورمان عرضه خواهد شد. ضمن اینکه خودروی دیگری که احتمال دارد در آینده در سبد عرضه این دو شرکت قرار گیرد، خودروی پولو است.

در این زمینه مهرزاد فردوس، مدیرعامل ماموت خودرو به عنوان واردکننده رسمی ایران می‌گوید: «بازار خودروی ایران در حال حاضر با تغییراتی بر پایه تامین نیاز مشتریان روبه‌رو شده است. راحتی، سازگاری با محیط‌زیست، ایمنی، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و خدمات مدرن اهمیت بسزایی بین ایرانیان دارد که باعث می‌شود صنعت خودرو مورد بازنگری قرار گیرد. ماموت‌خودرو مفتخر است به عنوان شریک فولکس‌واگن در ایران به عنوان بخشی از این روند تحول شناخته می‌شود.»