عزم فولکس واگن جهت تولید خودرو در ایران

به گزارش پایگاه خبری دنیای خودرو ، در روزهای گذشته آندرس ساندت‌ ینسن، مدیر پروژه بازار ایران در گروه فولکس واگن صحبت ها و اشاراتی به قرارداد با ماموت و حضور در ایران کرده است. ینسن به حضور در بازار ایران در کنار بازار چین و برزیل اشاره کرده و از عزم فولکس واگن جهت تولید خودرو در ایران خبر داد.

از ابتدای بحث ورود فولکس واگن به کشور و همکاری با ماموت خودرو و امضای قرارداد مشترک با خودروسازان داخلی بحث، حدس و گمان های بسیاری مطرح شده است.

واقعیت این است که حضور فولکس واگن در ایران برای واردات چند هزار دستگاه خودرو نخواهد بود. فولکس واگن، بزرگ ترین‌ شرکت خودروسازی در جهان است و تقریبا در بیشتر نقاط استراتژیک دنیا حضور دارد بنابراین در هر کشوری که حضور داشته، به تولید و بومی سازی محصولات خود نیز پرداخته است

عزم فولکس واگن جهت تولید خودرو در ایران

صحبت های ینسن نشان از حضور فولکس در کشور در امر تولید خودرو دارد و نه صرف واردات چند محصول این شرکت. زیرا واردات در نهایت 2 ، 3 یا 5 هزار دستگاه خودرو نیاز به این همه مقدمه چینی و چانه زنی برای قرارداد ندارد و فولکس واگن و ماموت هم می توانستند مانند بسیاری از برندهای دیگر به راحتی واردات را انجام دهند.

فولکس واگن با چشمانی باز ایران را انتخاب و قصد دارد از فضای بازی که برجام ایجاد کرده است، نهایت استفاده را ببرد.

این خودروساز آلمانی با آگاهی کامل از شرایط و سیاست های داخلی صنعت خودرو و نگاه به سند چشم انداز ۱۴۰۴ وارد ایران شده است و در این راستا قصد دارد تا ۸ سال آینده به تولید ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو بپردازد.

مطالب مرتبط :

فولکس واگن و ساخت شاسی بلند کابریولت در آینده

آغاز واردات محصولات فولکس واگن از مرداد ماه

خودروسازان گمنام چینی در آستانه ورود به ایران!

فولکس واگن رکورد فروش سالیانه اش را شکست