وقتی مرسدس بنز جانتان را نجات می دهد

مرسدس بنز S کلاس ۲۰۱۸ با مجموعه ای از امکانات، تجهیزات رفاهی و ایمنی امسال به بازارهای جهانی عرضه شد. این خودرو همچنین از قابلیت رانندگی خودران نیز برخوردار بوده و به کمک فناوری های جدید و سیستم های روز صنعت خودرو، خودرویی ایمن و با استانداردهای امنیتی بالا را روانه میدان رقابت خودروهای لوکس فول سایز که علاوه بر حریفان هموطن، شرکت های خودروسازی امریکایی، ژاپنی و با کمی اغماض کره ای در ان حضوری فعال دارند. یکی از این تکنولوژی های جدید که در کلاس S تعبیه شده سیستم توقف اضطراری مرسدس بنز است.

گاهی اوقات پیش می آید انسانها و به ویژه افراد مسن و یا بیماران قلبی و عروقی در حین رانندگی از کنترل خود را بر خودرو از دست داده، به خواب رفته اند، از هوش رفته و یا حتی در وضعیت جسمی بد، سکته کنند. در چنین اوضاعی اگر فرد مورد نظر تنها نباشد و در خودرو افراد دیگر و یا خانواده حضور داشته باشند می توان امید آن را داشت به کمک وی شتافته و او را از پشت فرمان خودرو کنار بکشند و اقدامات بعدی را انجام دهند.

اما گاهی پیش می آید فرد تنها در حال رانندگی در جاده ای به دور از شهر است و افراد دیگری او را همراهی نمی کنند. در این شرایط اگر اتفاق ناگواری برای فرد بیمار یا شخص مسن بیفتد آن وقت وی با خطر جدی رو به رو شده و علاوه بر خطری که از جانب بیماری سختی که دارد او را تهدید می کند از دست دادن کنترل خودرو و انحراف آن به خارج از جاده، وضعیت بغرنج پیش آمده را دو چندان می سازد چرا که پس از خروج از مسیر اصلی جاده، ضربات ناشی از تصادف با عوامل بیرونی جاده جان وی را بیش از پیش به خطر می اندازد و امید وی را برای کمک رانندگان حاضر در جاده کاهش می دهد. اینجاست که فناوری های جدید می توانند راهگشا مشکلات انسانها باشند.

واکنش هوشمندانه مرسدس بنز در چنین وضعیتی

اما اگر در مرسدس بنز S کلاس ۲۰۱۸ نشسته باشید تکنولوژی های جدید این خودرو با نام سیستم توقف اضطراری مرسدس بنز به کمک راننده آمده و راه را برای کمک رسانی رانندگان دیگر در جاده باز می سازد.

به جای اینکه طرز کار این فناوری جدید توضیح داده شود می توانید خودتان با دیدن کلیپ جالب و البته کوتاه زیر، کمپانی آلمانی مرسدس بنز را جهت تعبیه چنین تکنولوزی نجات دهنده ای در خودروی خود تحسین کنید.

مطالب مرتبط :

نسل جدید فناوری چراغ های جلو مرسدس بنز